Příběh a myšlenka RUN HERO

Pokud si myslíš, že jedině při běhu dokážeš být volný jako pták. Naplňuje tě pocit pohybovat se pouze za pomoci vlastního těla a tím překonávat ty nejdelší vzdálenosti. Navíc při tom všem máš touhu posouvat své fyzické i mentální hranice. Prostě dokázat si, že zvládneš běžet dál a dál. Pokud to cítíš stejně, tak RUN HERO bude přesně tvůj šálek kávy. Naším cílem nebylo vytvořit vyznačený závodní trail, občerstvovací stanice a všemožné zázemí, které určitě znáš z "masových" závodů. Naopak, chceme tě vrátit zpět v čase tam, kde to všechno začalo. Nabídnout ti tu úžasnou svobodu, umožnit ti vnímat okolní přírodu všemi smysly ... vůni lesa, svítání i nádherný západ slunce, zurčení vody, vítr ve vlasech a k tomu navíc zažít trochu dobrodružství. 

V roce 2018 vytvořila dvojice kamarádů téměř z ničeho bikový projekt BIKE HERO. Ten začínal rychle získávat na své popularitě (tuhle výzvu se již podařilo pokořit stovkám bikerů). Nicméně již od počátku nás postupně oslovovala nemalá komunita běžců s dotazy, jestli neplánujeme i nějakou běžeckou výzvu.
Z počátku nám to sice lichotilo, ale nechtěli jsme to nijak uspěchat. Tak jsme 3 roky běhali a běhali a hledali pro vás ty nejkrásnější běžecké traily, dech beroucí místa a okouzlující výhledy do kraje. Mnohokrát jsme naší několikatýdenní práci hodili do koše a začali úplně od začátku. Hodně nás ovlivnili také knihy Scotta Jureka a dalších ultra běžeckých legend. Jednoho z nás natolik, že v dnešní době tráví víc času během, než v sedle kola :-). Potom se najednou naše vize zhmotnila, a tak se zrodilo RUN HERO trasa dlouhá 160 km s převýšením 4.041 m vedoucí překrásnou krajinou Berounska, Křivoklátska, Karlštejnska a Brdského hřebene, na kterou tě chceme zavést a podělit se s tebou o společné pocity a zážitky.

RUN HERO není závod. RUN HERO je tvoje cesta. Jen ty, tvoje běžecké boty a všudypřítomná příroda. Bez jakéhokoliv materiálního zajištění. Všechno co budeš potřebovat si poneseš s sebou nebo si opatříš cestou. Budeš muset zdolat téměř čtyři maratony za sebou. Pod nohama se ti budou střídat lesní traily, široké polní cesty, kořenové a kamenité pasáže, schody, ale také asfalt. 
RUN HERO je totiž zkouška všestrannosti každého běžce. Jen ti opravdu dobře připravení dokáží zdolat tuto výzvu. Pevně věříme, že zpět domů si odneseš neopakovatelné zážitky a dobrý pocit, že jsi překonal všechny případné nástrahy trati (a mnohdy i sám sebe) a dostal ses tak zdárně až na konec své cesty. Každého finishera RUN HERO čeká zapsání do Síně slávy a odměna v podobě skleněné trofeje která ti bude tvůj zážitek ještě dlouho připomínat.

Finanční prostředky z každého zakoupeného startovního balíčku jdou na zabezpečení provozu samotného RUN HERO a s tím související chod spolku Regionální centrum cykloturistiky, z.s. Z těchto prostředků se také snažíme podporovat mladé začínající sportovce. BIKE HERO a teď nově i RUN HERO dlouhodobě podporuje 13 letou handicapovanou sportovkyni Alex Borskou a až do konce roku 2020 také začínající nadějnou ultramaratonskou cyklistku Nikol Flašarovou. BIKE HERO ani RUN HERO pro nás nikdy nebylo a ani nemá být zdrojem výdělku. Tenhle projekt nás prostě jen baví. Našim cílem je, aby bavil i vás běžce a navíc mohl někomu dalšímu pomoci.